Obecnie w Polsce jest niewielu ludzi, którzy mogą skutecznie odprawić egzorcyzm. Na świecie jest podobnie. Bardzo dawno temu zwyczajni ludzie sami potrafili odprawić egzorcyzm. Takie praktyki zostały zakazane. Wtedy mogli przeprowadzać egzorcyzmy tylko kapłani. W czasie inkwizycji również kapłanom zakazano przeprowadzać egzorcyzmów. Za przeprowadzenie egzorcyzmu trafiali na stos. Na stos trafiły również pisma mówiące o tym, jak skutecznie przeprowadzić egzorcyzmy. Tak praktyki egzorcyzmowania przestały być stosowane. W swoim czasie powtórnie zauważono potrzebę przeprowadzania egzorcyzmów i zaczęto tym się interesować. Odnaleziono pisma święte mówiące, jak przeprowadzić egzorcyzm.  Opętań jest wiele i to różnego rodzaju.  Dziś w parafiach bywa, że jest ksiądz egzorcysta, a nawet w Watykanie jest kapłan naczelny egzorcysta. Są też egzorcystami niektórzy kosmoenergetycy. Kosmoenergetycy z odpowiednim przygotowaniem mogą przeprowadzić egzorcyzm. Egzorcyzmy przeprowadzane przez kosmoenergetyków bywają bardzo pomocne i skuteczne.

Egzorcyzm to usunięcie z pola energoinformacyjnego człowieka jakiejś istoty o strukturze energoinformacyjnej typu: upadły anioł, zła myśl, dusza osoby zmarłej, demon, duch zła itp.

Kto może zostać opętany ? Opętany może zostać każdy kto otworzy się na przyjęcie energii o strukturze destrukcyjnej dla człowieka.

Kiedy może dojść do opętania? Do opętania może dojść w czasie: wywoływania duchów, stawiania tarota, podczas zabiegów ezoterycznych przeprowadzonych przez ludzi w służbie złu lub źle przeprowadzonych, nadużywania alkoholu, narkomanii i przy innych nałogach czy używkach, w transie np. przy muzyce mogącej wywołać destrukcję, podczas żałoby, korzystania z usług wróżek i magów. Podczas opętywania często dochodzi do utraty świadomości własnej osobowości.

Czy można rozpoznać opętanie ? Można. Jest to często przez samego opętanego niezauważalne. Często widzą to ludzie z otoczenia czy rodziny po zmianie zachowania opętanego. Opętanie mogą rozpoznać prawidłowo niektórzy przygotowani do tego kosmoenergetycy. Niepokojącymi symptomami opętania mogą być: bóle głowy często połączone z bólami żołądka, częste zmęczenie, apatia, brak sił, wycieńczenie, depresja, choroba nieuleczalna, często przy takiej chorobie człowiek ma dobre wyniki badań, uporczywe myśli połączone z lękiem czy strachem, często schizofrenia, itd. Seksoholizm czy pracoholizm też może być objawem opętania.

Jak uniknąć opętania ? Nie interesować się bez potrzeby światem astralnym. Ten zakres ciekawości to ''pierwszy stopień do piekła'' i taka ciekawość właśnie może uczynić piekło z naszego życia. W świecie astralnym znajduje się wiele destrukcyjnego dla człowieka. Dodam, że świat astralny i fizyczny przenikają się wzajemnie i są równolegle. Całkowicie unikać wróżek, magów, tarota, nadużywania substancji uzależniających, zostawić w spokoju dusze zmarłych - dać im święty spokój, unikać muzyki, która wprowadza w trans.  Żyć własnym życiem i nie ingerować w światy nieznane, aby nie zakończyło się to nieszczęściem. Również ingerencja w świat astralny dla ciekawskiego może skończyć się np. śpiączką.

W naszym kręgu kulturowym alkoholików, narkomanów neguje się za ich nałogi. Tych ludzi może nie należy potępiać, a może im pomóc. Zwyczajnie ci ludzie potrzebują pomocy. Dlaczego np. alkoholik, który obecnie nie pije, mówi się o nim, że jest on alkoholikiem do końca życia? Często nałóg związany jest z jakimś opętaniem. Dlatego tak trudno go się pozbyć. Istota destrukcyjna, która wtargnęła w biopole człowieka tak steruje zachowaniem i myślami ofiary, że ta popada coraz głębiej i głębiej w nałóg. Oczywiście nie musi być ktoś nałogowcem, aby być opętanym przez obce sobie energoinformacje.

Egzorcyzmy jako nie tylko uwolnienie od opętań demonicznych są pomocne w:

- usunięciu: biesów, upadłych aniołów, sił demonicznych,

- magii, czarów, uroków, klątw, wróżb,

- przerwaniu woala astralnego

- i szeregu innych. To sprawa indywidualna.

Jak widać egzorcyzmy to nie tylko usuwanie sił demonicznych, jak się powszechnie uważa. Egzorcyzmy wiążą się z użyciem bardzo dużych mocy i tych mogą użyć niektórzy  kosmoenergetycy, którzy mieli odpowiednie poświęcenie i siłę, aby tego dokonać. W znakomitej większości przypadków jeden raz wykonany egzorcyzm wystarcza do dokonania oczekiwanego. Mitem  jest, że egzorcyzmy mogą wykonywać tylko kapłani kościelni. Do tego potrzeba przede wszystkim być odpowiednim energetycznie człowiekiem i odpowiednio do tego przygotowanym. Kosmoenergetycy z poświęceniem w Egregor Zoroastryzmu bywa, że takimi są.

Jezus jest jednym z najbardziej znanych egzorcystów tej cywilizacji. Niektóre z natychmiastowych uzdrowień były egzorcyzmami na najwyższym poziomie. Niektórzy mówią, że tylko prawdziwi uczniowie nauk Jezusa mogą się przeciwstawić istotom wysoce destrukcyjnym i odprawić je.

Pozwolę sobie dodać, że jeśli ktoś wie, jaka jest siła energii demonicznych, która może opętać człowieka, to nigdy nie powie, że można uwolnić skutecznie z opętania od sił demonicznych człowieka na odległość np. z fotki. Skuteczny egzorcyzm na odległość to raczej fikcja. Sam egzorcyzm nawet jeśli udany to nie znaczy, że dana osoba już jest całkowicie bezpieczna. Często taka osoba powinna zmienić wiele w swoim postępowaniu, myślach itd. Zmiany aby zachować spokój Ducha i Duszy muszą iść w kierunku stosowania praw kosmicznych w stronę białą.

" Egzorcyści ,,świeccy,, żeby, to czynić godnie, trzeba być nieskazitelnie czystym i duchem błogosławionym przez ,,Stwórcę Absolutu,, bo inaczej, czyniąc to dla blichtru i mamony, sami będziecie potrzebowali    ,,Takiej Pomocy,,  "